Wysoko w chmurach - Paul McCartney

Wiewiórek Wiórek traci wszystko...

Kiedy to pewnego dnia jego mama, Biała Kita, po raz kolejny opowiada zwierzętom z Zielonego Lasu kolejną historię o Animalii, nagle wszystko zaczyna drżeć. Buldożery nadchodzą. Niszczą las -niszczą dom Wiórka, a Biła Kita umiera. Wszystko to za sprawą niszczycielskich działań okrutnej i przebiegłej Grety, która wykorzystuje zwierzęta do niewolniczej pracy w fabrykach. Wiórek wraz z przyjaciółmi wyrusza w drogę, aby odnaleźć wyspę Animalię i uwolnić wszystkie zwierzęta.

"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta."

Paul McCartney to osoba popularna w świecie muzyki. (Któż nie zna The Beatles?) Jest również działaczem wielu organizacji ekologicznych. Dzięki temu stworzył ciekawą historię (nie tylko) dla dzieci. "Wysoko w chmurach" ukazuje bowiem jak ważne jest dbanie o środowisko. Porusza temat wolności, a także wspomina o tym, iż razem z przyjaciółmi można zdziałać wiele.

Książkę miałam okazję czytać, kiedy to miałam zaledwie 10 lat. Mimo to pamiętam ją doskonale, jak gdyby to było wczoraj. Przekazuje czytelnikowi wiele emocji. Była to jedna z pierwszych książek, które spowodowały, że aż się łezka kręci w oku.

Warto również dodać, że w środku znajdziemy nie tylko cudowną opowieść, ale również piękne ilustracje, które przykuwają uwagę.

Książka z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom! Prosty w odbiorze tekst, duże literki - mogą spowodować, że dziecko samodzielnie będzie chciało zapoznać się z lekturą.


"Wysoko w chmurach"
Paul McCartney
Wydawnictwo Znak
 10/10

11 komentarze