Tak blisko i Tak krucho - Tammara Webber

"Tak blisko" i "Tak krucho" opowiadają o historii dwóch młodych ludzi, którym pisane jest tylko jedno: miłość.

"Tak blisko" - Jacqueline pewnego wieczoru zostaje zaatakowana przez najlepszego przyjaciela swojego byłego chłopaka. Na szczęście nieznajomy jej chłopak (Lucas) w porę przychodzi z pomocą ratując dziewczynę. Natomiast London jako tutor pomaga Jacqueline w zaliczeniu ekonomii. Jednak kim jest Lucas? A kim London? Zaś "Tak krucho" przedstawia nam całą tę historię z perspektywy Lucasa/Londona.

"Tak blisko" i "Tak krucho" to kolejne książki z gatunku New Adult. Trzeba przyznać, że autorka świetnie radzi sobie pisząc tego typu książki. Bowiem wszystko razem pięknie współgra. 

"Miłość nie jest brakiem logiki. Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną. Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się w kontury serca."
Jednak czy dobrym pomysłem było rozdzielenie tej historii na dwie części? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Dzięki temu można bardzo dobrze  zrozumieć każdy ruch bohatera. W "Tak krucho" poznajemy również przeszłość głównego bohatera. To pozwala zaprzyjaźnić się z jego osobą.

"Jego szczęka drgnęła, znowu zacisnął usta. Czyżby zazdrość? Z poczuciem winy uświadomiłam sobie, że chciałam, by był zazdrosny."
Wspominając o Jacqueline i Lucasie nie można zapomnieć o tym, iż zostali przez autorkę przedstawieni w naturalny sposób. Otrzymujemy od pani Tammary Webber dwie książki, które liczą ponad 300 stron. To oznacza tylko jedno. Nic nie zostało przed czytelnikiem ukryte. Każde uczucie towarzyszące danej postaci nie jest skryte. Razem z bohaterem przeżywamy  każdy moment; każdą chwile - czasem śmiejąc się, czasem płacząc.

Wniosek nasuwa się sam: Jeśli jeszcze nie przeczytałaś/ przeczytałeś "Tak blisko" i "Tak krucho", wiedz, że musisz to jak najszybciej nadrobić. :)

Autor: Tammara Webber

Tytuł: "Tak blisko"
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 366
Moja ocena: 9/10


Autor: Tammara Webber

Tytuł: "Tak krucho"
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 366
Moja ocena: 8/10

15 komentarze