Na krawędzi nigdy i Na krawędzi zawsze - J.A. Redmerski


Pewnego razu Camryn ma wszystkiego dosyć. Chce zapomnieć o dotychczasowym życiu. Chce zacząć od nowa. Chce być szczęśliwa. Postanawia więc ruszyć w drogę. Wsiada do pierwszego lepszego autobusu. Zabiera ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

W czasie podróży spotyka tajemniczego chłopaka - Andrew Parrisha, dla którego liczy się tylko "dzisiaj". Postanawiają razem przemierzyć Amerykę. Oboje próbują odnaleźć sens życia. 

"Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć."

Mogłoby się wydawać, że to kolejne love story bez głębszego sensu. Kto tak uważa jest w jednym wielkim błędzie. "Na krawędzi nigdy" i "Na krawędzi zawsze" pokazują, że warto walczyć o życie, o miłość. Wystarczy tylko chcieć.

"Mamy tylko jedno życie. Mamy jedną szansę, by życie było warte przeżycia."

Autorka w mistrzowski sposób przedstawiła zwykłe życie; życie, które nie zawsze jest kolorowe. Jednak to właśnie dzięki temu, że obok ma się osobę, którą się kocha, można zwyciężyć; można być szczęśliwym.

"Myślę, że najwspanialsze wspomnienia związane są z najbardziej nieprawdopodobnymi miejscami. To dowodzi, że spontaniczność jest bardziej satysfakcjonująca niż skrupulatnie zaplanowane życie. Drobiazgowo zaplanowane cokolwiek." 

W błyskawicznym tempie pochłania się kolejne strony. Wszystko za sprawą oryginalnego pomysłu na powieść. Bowiem motyw drogi sprawia, że książki stają się jeszcze ciekawsze. Możemy poznać wiele interesujących miejsc. Jednak warto zaznaczyć, że nie ma długich opisów, które mogłyby zanudzić czytelnika. Styl pisarski autorki jest po prostu łatwy w odbiorze. 

Muszę również wspomnieć o wizualnej stronie "Na krawędzi nigdy" i "Na krawędzi zawsze". Czyż okładki obu pozycji nie są prześliczne? Są!!!

"Nasza historia się zakończyła, ale nasza podróż trwa. Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci."

Obok tych książek nie da się przejść obojętnie. Historia Andrew i Camryn momentami bawi; momentami wzrusza. Jest wyjątkowa. Cenię ją za prawdziwość.

19 komentarze