Greckie wakacje - Alyson Noël

Wakacje już za nami. A deszczowe dni powodują, że zapominamy o tych cudownych, wakacyjnych dniach, jednak jest jeden bardzo prostu sposób, aby przypomnieć sobie te beztroskie, letnie chwile. Wystarczy jedynie sięgnąć po książkę "Greckie wakacje" Alyson Noël.

Życie to ciągłe zmiany, Colbie. Musimy się tylko do nich dostosować i żyć dalej.

Rodzice Colby- głównej bohaterki, rozwodzą się. Aby odsunąć córkę od tych wydarzeń, wysyłają dziewczynę na wakacje do Grecji w odwiedziny do zwariowanej ciotki. Colby nie jest z tego powodu zadowolona. Musi pozostawić rodzinne miasto, ale również szkolne towarzystwo. Jednak czy jest jakikolwiek plus wyjazdu dziewczyny do Grecji?

Książka epistolarna, została napisana na wzór pamiętnika. Colby opisuje w nim wszystkie wydarzenia związane z jej wyjazdem. Początkowo możemy zauważyć niezadowolenie dziewczyny, ponieważ Colby nawet nie chce spróbować dostrzec pozytywnych stron słonecznej Grecji. Dopiero z czasem bohaterka zaczyna odbierać to inaczej.

Związku z tym, że powieść została poprowadzona w formie pamiętnika, wiele faktów jest pominiętych bądź lekko podkreślonych. Ogólnie, nie przeszkadzało to w odbiorze całej lektury, jednak nie ukrywam, że niektóre wydarzenia mogłyby być lepiej uwypuklone.

Przede wszystkim "Greckie wakacje" są miłą i przyjemną powieścią, która nie wymaga od czytelnika dużego myślenia. Ma ona na celu bardziej sprawić, że na chwilę zapomni się o codziennych troskach i przeniesie w miejsce, o którym nie jeden marzy, aby samemu je zwiedzić.

Jest to również typowa książka młodzieżowa, a więc wątek miłosny powinien się pojawić. I się pojawił. Został z lekkością wprowadzony w historię, która dzięki temu stała się bardziej ciekawsza.

Podsumowując...
Książka jest krótka, a więc i moja opinia jest krótka i zwięzła: "Greckie wakacje" nie są arcydziełem, są jednak przyjemną odskocznią od życia codziennego. Z pewnością powieść spodoba się przeciętnej nastolatce, ale i dla dojrzalszych kobiet powinna dać swego rodzaju "radość z czytania".

6/10

Tytuł: "Greckie wakacje"
Autor: Alyson Noël
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012
Ilość stron: 251

12 komentarze