Coś o grudniu + Wyzwanie czytelnicze Czytam Young Adult - informacje

Bezśnieżny grudzień dobiega końca. Jutro mamy możliwość pożegnać się z rokiem 2015 i z uśmiechem na twarzy powitać nowy. Jednak według tradycji trzeba podsumować kończący się miesiąc, aby w spokoju zacząć następny.

Grudzień miał być miesiącem, w którym nadrobię wszelkie zaległości. Jednak książki jakie w tym okresie przeczytałam sprawiły, że nie można było zacząć kolejnych. Trzeba było je spokojnie przetrawić. Dlatego mimo stosunkowo małej ilości przeczytanych powieści, jestem zadowolona, bo obie otrzymały najwyższą ocenę!

Przeczytane książki: 2
► "Melanże z żyletką" Ł. Gołębiewski [recenzja]
► "Utracona i odzyskana" L. Foley [recenzja]

Ilość przeczytanych stron: 640
W ciągu jednego dnia: 20

Opublikowane posty: 11
W tym recenzji: 4
Najciekawszy post: Czytam Young Adult [477 wyświetleń]
Najciekawsza recenzja: "Melanże z żyletką" [230 wyświetleń]Wyzwanie organizowane przeze mnie startuje już 1 stycznia. Z dniem dzisiejszym zgłosiło się 26 osób, jednak dopisać można się w każdej chwili. Było również kilka pytać odnoście zadania. Postanowiłam umieścić je tutaj wraz z odpowiedziami.

  • Jak rozpoznać czy dana książka to Young Adult?

Young Adult jest jedną z odmian takiego gatunku jakim jest romans. Jest to literatura dla młodych dorosłych. Bohaterowie mieszczą się w kategorii wiekowej 16 - 18 lat. Autorzy poruszają w nich takie tematy jak: pierwsza miłość, pierwsze doświadczenia erotyczne, zdrady, wybaczenia, które często są łączone z motywem: uzależnienia, odmienności, śmierci bliskich, samobójstwa i innych problemów, z którymi styka się młodzież. Gatunek ten może zostać połączony z elementami charakterystycznymi dla fantastyki, sci-fi, a także dystopii i antyutopii. Całe szczęście wydawnictwa informują również czytelników jaki gatunek przedstawia dana książka. :)

  • Czy można połączyć wyzwanie z innymi?
Odpowiedź jest bardzo prosta: TAK! Sama wypróbuję swoich sił, aby ukończyć zadanie 52 książki.

  • W jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca?
Wspomniałam, że nie ma limitu na tytuły, które trzeba przeczytać, jednak jedna z przewidywanych nagród powędruje do osoby, która zrecenzuje jak najwięcej książek. Kolejnym kryterium jest systematyczność, to znaczy, że osoba, która przez cały rok będzie regularnie udzielać się w wyzwaniu również zostanie wyróżniona. 

  • Gdzie i w jaki sposób umieszczmy linki do recenzji?
Linki z recenzjami książek przeczytanymi w styczniu umieszczamy w komentarzach pod postem informującym o całej zabawie [link] najlepiej w formie drzewek, zaś jeśli chodzi o następne miesiące- w podsumowaniach Waszych postępów czytelniczych. 
Uwaga! Jeżeli dana książka wchodzi w skład wyzwania, pamiętaj o umieszczeniu informacji, że Twoja opinia bierze udział w zabawie, ale przede wszystkim nie zapomnij o wklejeniu linku na moim blogu, gdyż w innym przypadku książka nie będzie brana pod uwagę! :)

Baner dla zainteresowanych! :)

Życzę dużo wolnego czasu na czytanie YA!
Ania D.

12 komentarze