Czytam Young Adult

23:32:00 Ania D. 106 Comments

Dość długo zastanawiałam się nad tematem "wyzwanie czytelnicze" na rok 2016. Jakie wybrać? Czy uda mi się je zrealizować? Wiele tego typu pytań kłębiło mi się w głowie. Chciałam coś wybrać. Coś, co przyniesie mi radość z czytania, a nie smutny obowiązek, byleby tylko zrealizować dane zadanie. To głupota! Trzeba wyznaczyć sobie cel, w którym będziemy czuć się swobodnie, ale również usatysfakcjonowani z postępów.

I kiedy tak myślała, zrodził się pomysł na stworzenie łatwego wyzwania czytelniczego, które nie będzie wymagać dużego poświęcenia, skoro wybrany przeze mnie gatunek literacki jest dość przyjemny i z chęcią czytany przez większość dziewczyn, kobiet. Mowa tu o young adult!


Chciałabym również Ciebie zaprosić do wzięcia udziału w wyzwaniu!


Jakie są pozytywne strony wyzwania? 
Przede wszystkim young adult łączy się z innymi gatunkami literackimi. Zawsze uważałam, że czytanie ma sprawiać przyjemność, więc jedynie od twojego gustu zależy jakie tytuły chciałabyś przeczytać! Ilość również nie ma wielkiego znaczenia. Dostosuj do wyzwania swoje tempo czytania. Nie ukrywam, że myślę również nad nagrodami dla osób, które mocno zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.

Wyzwanie trwać będzie cały rok 2016, a więc przez dwanaście miesięcy będziemy mogli się rozkoszować książkami young adult. Jak również wspomniałam nagrody głównej nie zabraknie, czyli prezentu w postaci papierowej książki, innych książkowych gadżetów, a nawet książkowych umilaczy w czasie czytania.

Zasady ogólne!
Zgłoś chęć wzięcia udziału w wyzwaniu w komentarzu pod tym postem. Można dołączyć również na początku danego miesiąca.
► Po przeczytaniu książki opublikuj swoją recenzję na blogu, a więc głównym wymogiem jest posiadanie własnego miejsca w blogosferze. Recenzujemy powieści przeczytane tylko w 2016 roku!
► Linki do recenzji prosiłabym o wklejanie do postów podsumowujących poprzedni miesiąc w formie drzewek! Linki na miesiąc styczeń można wklejać tutaj.
► Byłoby mi również bardzo miło, gdybyś zaznaczyła, że dana recenzja bierze udział właśnie w tym wyzwaniu!
► Moje serducho byłoby jeszcze bardziej szczęśliwe, gdybyś na swoim blogu umieściła baner informujący o książkowym wyzwaniu.


Jako że jest to pierwsze książkowe wyzwanie, które organizuję musi zgłosić się minimum 10 osób, aby akcja w ogóle wystartowała! 

Nie czekaj! Zgłoś się! :)

baner

Uczestnicy wyzwania Czytam Young Adult 2016 w kolejności alfabetycznej:

 1. Ania D. [blog]
 2. Aleja Czytelnika [blog]
 3. Aoi Akuma [blog]
 4. Arancione [blog]
 5. Artemis Shelf [blog]
 6. Biblioteczka Suomi [blog]
 7. Bohaterka Realna [blog]
 8. Books World [blog]
 9. bookworm [blog]
 10. Dominika Róg [blog]
 11. Geek Girl [blog]
 12. Guta :3 [blog]
 13. Idalia [blog]
 14. Insane [blog]
 15. Judyta Z [blog]
 16. JustinaJ [blog]
 17. J.M.K. Janas [blog]
 18. Katarzyna K. [blog]
 19. Kociara [blog]
 20. Koneko x [blog]
 21. Książkowy Termit [blog]
 22. Maniaczka Książek [blog]
 23. Martha Oakiss [blog]
 24. Miłka Awgul [blog]
 25. Mitchelia Vitamo [blog]
 26. Monweg [blog]
 27. Natalia [blog]
 28. Ola K. [blog]
 29. Ola Wziątek [blog]
 30. Patrycja 'Pyciaaa' [blog]
 31. Tori Stark Warner Iwaszkow [blog]
 32. Turkusowa Sowa [blog]
 33. Tysiąc Żyć Czytelnika [blog]
 34. wercix99 [blog]
 35. Wiktoria Mieczkowska [blog]
 36. Wiktoria Skrzypczak [blog]
 37. Zuzia M. [blog]

Recenzje, które będą brane pod uwagę to opinie dotyczących young adult, więc mile widzane są linki, które Twoim zdaniem mogą również dotyczyć new adult - je również zaliczam do wyzwania! Jeżeli więc zrecenzowałaś taką powieść, śmiało możesz mi ją podesłać! Zobacz: Young adult i new adult, czyli niepotrzebne zamieszanie...

Liniki proszę o przesyłanie do 4 lutego!