Zajmę się tobą - Mary Kubica


Co jesteś w stanie zrobić dla drugiej osoby, którą widzisz pierwszy raz w życiu, a jest zgubiona i potrzebuje pomocy? Najczęściej zdarza się, że mimo tego, że współczujemy temu człowiekowi, nie zawsze mamy tyle odwagi, aby w ogóle podejść.

Heidi jest inna. Kiedy widzi, że dzieje się coś złego, nie czeka! Działa! Dlatego widząc dziewczynę w poniszczonych ubraniach w deszczu na peronie, a w rękach trzymając dziecko, bez zastanowienia zabiera ją ze sobą. Mimo sprzeciwu rodziny, kobieta nadal uważa, że postępuje słusznie, chociaż nie zadała dziewczynie ani jednego pytania odnośnie jej przeszłość. Skutki mogą okazać się straszliwe, bo nie zawsze można w pełni zaufać ludziom. Przekonała się o tym Heidi.


Mary Kubica potrafi mocno wstrząsnąć czytelnikiem - moje ostateczne zdanie po przeczytaniu ostatniego wersu. Stworzyła ona powieść, w której przeszłość odgrywa ważną role w teraźniejszości przez co czytelnik otrzymuje bardzo dobrze zbudowaną książkę z elementami grozy. Thriller połączony z wyważoną grą psychologiczną sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem aż do samego końca. A mówiąc o zakończeniu- wywołuje u czytelnika coś w rodzaju szoku.

Akcja rozwija się z każdym kolejnym rozdziałem, nie ma chwili wytchnienia, ponieważ jeśli raz otworzyliśmy książkę, zamkniemy ją dopiero po skończeniu lektury. I chociaż mam małe doświadczenie w związku z thrillerami to powieścią "Zajmę się tobą" jestem wręcz zachwycona. Po tak dobrze przedstawionej historii mam ochotę na więcej i z pewnością będę więcej czytać tego typu książki.

P O D S U M O W U J Ą C
"Zajmę się tobą" jest udaną książką, w którą stopniowo się zatapiasz. Każdy bohater jest owiany nutką tajemnicy przez co powieść nabiera mrocznego charakteru. Z pewnością spodoba się każdemu, kto czytuje się w thrillerach, ale i tym, którzy jak ja są nowicjuszami w tym gatunku. Zabierając się za "Zajmę się tobą" musisz liczyć się przede wszystkim z dużą dawką mocnych wrażeń, które niejednokrotnie wzruszają.

9/10(wybitna)

Za możliwość przeczytania "Zajmę się tobą" dziękuję wydawnictwu HarperCollins.15 komentarze