6 oznak, że z niecierpliwością wyczekujesz wiosny.


Wiosna. Piękna pora roku. Przyroda budzi się z zimowego snu. Za oknem coraz więcej kolorów. Dzięki czemu ma się siły do dalszego działania. Aktualnie jednak można pozachwycać się małymi fragmentami wiosny; zima nie chce o sobie zapomnieć. Mimo to z niecierpliwością wyczekujesz wiosennego okresu. Co o tym świadczy?

1. Nałogowo kupujesz kwiaty cięte.

Supermarket. Lista zakupów. Mleko, ser żółty, szampon do włosów i ani jednej wzmianki o kwiatach, jednak wchodząc do sklepu przed oczami ukazuje Ci się stoisko z tulipanami. Nie możesz się powstrzymać i kupujesz kilka sztuk. Przecież pięknie jest wpuścić trochę wiosny do mieszkania.

2. Uśmiechasz się do słońca.

Budzisz się, a za oknem przed Twoim nosem tańczą wesołe promyczki, dzięki którym nabiersz sił i bez ociągania wstajesz z łóżka. Idziesz ulicą i oddajesz się słonecznym przyjemnością, marząc o wakacjach na plaży. Słońce powoduje, że chcesz zrobić jak najwięcej i bierzesz się do pracy.

3. Wściekasz się, kiedy rano za oknem widzisz śnieg,

a przecież wczoraj była piękna pogoda. Zaciskasz zęby i ponownie zakładasz ciepłą czapkę i rękawiczki, chociaż najlepiej zostałbyś w łóżku cały dzień. Lubisz śnieg, ale wiosna mogłaby się pośpieszyć.

4. Przeglądasz letnie sukienki.

Robisz porządek w szafie i przymierzasz sukienki w kwieciste wzory. Chcesz się upewnić, czy nadal na Ciebie pasują. Mimo że wszystkie w dalszym ciągu są idealne, postanawiasz zamówić przez internet kolejne dwie. Za parę dni na pewno je ubierzesz!
Wersja dla panów: wzorzyste krawaty.

5. Wzdychasz na widok roweru.

Spoglądasz na swój rower, który samotnie spędził zimę w piwnicy. Dokładnie go myjesz i obiecujesz mu, że za niedługo wybierzecie się na wycieczkę. Na samą myśl łza kręci się wokół oka.

6. Odliczasz dni do kalendarzowej wiosny.


Spokojnie, wiosna przyjdzie! 

2 komentarze